پرسمان نهاد رهبری

پرسش ها و پاسخ های مجازی

نشست سالانه بسيج اساتيد و کارکنان دانشگاه دامغان برگزار شد.

به مناسبت سالروز شهادت شهید دکتر چمران و روز بسیج اساتید نشست سالانه بسیج اساتید و کارکنان دانشگاه روز دوشنبه ۳۱/۳/۹۵ با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و کارکنان و اساتید دانشگاه دامغان در مکان سالن اندیشه دانشگاه برگزار شد.
در آغاز این مراسم دکتر حسن نژاد، مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید دکتر چمران و روز بسیج اساتید گفت: دکتر چمران علی رقم اینکه از نظر درجات علمی پرورش یافته غرب بود اما هرگز واداده و تسلیم آن سیستم نشد در حالی که می توانست به اعتقاد بعضی ها جایزه نوبل فیزیک را هم بدست آورد ولی از آن گذشت و در مسیر دیگری سیر کرد.
وی در ادامه ضمن ارائه گزارش عملکرد بسیج بیان کرد رویکرد جدید بسیج اساتید همکاری با مجموعه نهادهای مختلف دانشگاه است که امیدواریم با این رویکرد بتوانیم کمک کار پیشروی اهداف توسعه و ترقی علی الخصوص در عرصه فرهنگی باشیم.
امام جمعه دامغان نیز در سخنانی با اشاره به شرایط امام حسن مجتبی(ع) بیان کرد پیامبر(ص) می فرماید اگر عقل به شکل انسان ظاهر می شد، امام حسن مجتبی(ع) بود.
حجت الاسلام حسینیان در ادامه گفت ما دو نوع جنگ سخت و نرم داریم. جنگ سخت که نمونه بارز آن هشت سال دفاع مقدس بود و تمام ساز و برگ ها بر اساس چینش نظامی بود ولی امروزه جنگ نرم اتفاق افتاده است که جبهه بسیار خطرناکی است و در آن اخلاق زدایی و مشروعیت زدایی می شود و بسیاری از ناهنجاری ها تبلیغ می شود که امیدواریم دانشگاهیان و اساتید دانشگاه بتوانند در حوزه دانشگاه و تدریس کمک کنند تا از جنگ نرم نجات پیدا کنیم.

 

برچسب ها

شما همچنین ممکن است مانند ...

0 افکار در “نشست سالانه بسيج اساتيد و کارکنان دانشگاه دامغان برگزار شد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *